Recenze GUMOTEX

Ověřený zákazník Domisport Ověřený zákazník

Přidáno: 16. července 2014

Zakoupeno v Domisport

• výtečná loď
  • nejezdí sama (občas musí člověk i pádlovat :-))

značku znám už dlouhá léta a konečně jsem se odhodlal si ji pořídit místo neustálého půjčování

Ověřený zákazník JP-sport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. července 2014

Zakoupeno v JP-sport.cz

• Dobré zkušenosti se starší verzí.
  • Skladná, přenosná, kvalitní, na vodě stabilní loď.
  • Vak, ve kterém je loď dodána, se dá nosit na zádech a po nafouknutí lodě se dá využít jalo lodní - vodotěsný vak.
  • Český výrobce.
  • U novější verze se sedačky ke člunu šroubují pomocí šroubů, které se dají snadno ztratit, hůře se s nimi manipuluje, vadí při sezení (oproti jednoduchému přivázání lankem u starší verze).
  • Součástí základní výbavy nejsou pádla ani nafukovací pumpa.

Skladná, přenosná, kvalitní, na vodě stabilní loď s vakem, který lze využít jalo tzv. loďák.
S touhle lodí nemusíte řešit půjčování laminátových či jiných lodí, dovezete si ji sami, kam potřebujete. Na delší nošení je docela těžká (cca 17,5 kg), ale silný muž ji zvládne nést i pár km ;)

Přidáno: 9. června 2014

• velmi stabilní
  • vysoce odolná proti protržení
  • perfektní na tekoucí a divokou vodu
  • samovylévací rukáv (v peřejích neocenitelný)
  • spousta místa na bagáž
  • užitečné vychytávky pro uchycení věcí (síťky, lanka, popruhy)
  • posuvné sedačky (zvýšení stability a pohodlí dle potřeb každého vodáka)
  • skladnost a snadná přeprava

Bezesporu nejlepší nafukovací kánoe u nás, v České republice i vyrobena. Nováčci ocení zejména vysokou stabilitu a odolnost lodi, kdy vám Baraka odpustí kdejaký kámen, přes který přejedete, což by jiná nafukovací loď stěží dovolila. Pro zkušené vodáky je to ta pravá kánoe pro sjezd divokých řek jako jsou např. slovenská Belá, rakouská Salza, slovinská Soča i ruský Jenisej (kolega Tomáš, který jej osobně sjel, může jen potvrdit). Při divokých sjezdech je nenahraditelný samovylévací rukáv, který při jízdě v peřejích spolehlivě odvádí vodu z lodi. Na klidnějších řekách doporučujeme rukáv pro absolutní suchost v lodi uzavřít. Pro jízdu na úplně klidných tocích je však Baraka hodně pomalá, dost se s ní napádlujete. Ale dá se v ní zase docela pohodlně poležet.

Milovníci expedic či vícedenního putování mají kam dát veškerou svou bagáž, na kterou má Baraka spoustu místa a hodně vychytávek (parádní řešení umístění pumpy v zadní části lodi, pumpa tak nezavazí a zbude prostor pro další věci).

Co se týče přepravy, jako každá nafukovačka je velmi skladná. Vodotěsný transportní vak navíc při plavbě skvěle využijete na úschovu osobních věcí. Do auta ideál, do vlaku či autobusu pro šetření zad doporučujeme použít konstrukci na kolečkách pro nákupy důchodců :). Máme to vyzkoušené a na záda bychom si ji už nedali :).

Baraky jsou jedny z nejspolehlivějších lodí. Máme je již přes 10 let v prodeji i v naší půjčovně a nedáme na ně dopustit. Na konci sezóny vám na lodi rádi provedeme servisní prohlídku.

Ověřený zákazník ABCSPORT.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 30. září 2013

• nízká hmotnost
  • dobrá skladnost
  • dobrá ovladatelnost
  • neopravitelnost při určitých typech poškození
  • zatékání vody mezi suchými zipy na špricdece

Vlastním kanoi Pálava od Gumotexu a proto mě zajímal tento kajak, který bych si případně i pořídil. Na nafukovacích lodích se mi líbí hlavně jejich skladnost ve vyfouknutém stavu, stabilita na vodě a možnost je kdykoliv a kamkoliv dovézt autem, nebo vlakem. Bohužel se nám stalo to, že praskl levý boční válec přehřátím od slunce. Byl zakotvený ve stínu stromu, ale slunce se pohnulo a přestože byl kajak na vodě, tak pokud v něm nikdo není a sníží se mu ponor, boční válce nejsou moc chlazeny vodou a válec se přehřeje. Uznávám, že přehřátí je naše chyba, ale upozorňuji na skutečnost, že přestože prasklina byla v lepeném spoji válce, dle vyjádření výrobce je toto NEOPRAVITELNÉ (rozuměj, originální výrobní spoj nejde opět zalepit), protože válec je lepen z jednoho kusu. Chápu, že kdybych jej rozříznul o nějaké železo přespříč přes spoje válců, nebo přes žebrování dna, je to nezalepitelné, ale čisté prasknutí švu? Toto vidím jako největší slabinu tohoto výrobku, který je jinak dobrý. Pokud by si jej někdo chtěl pořídit, měl by brát v úvahu, že se mu může stát to co nám a pak může kajak za 10000-11000Kč po pár svezeních vyhodit, maximálně za pár korun prodat na záplaty a náhradní díly.

Gumotex K1

Gumotex K1

Ověřený zákazník VodaHory.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. července 2013

Zakoupeno v VodaHory.cz

• do www III za normálních okolností asi nepřevratitelné, www IV jsem zatím nejel
  • při použití výrobního provedení pádlař (např. 90 kg) se sedí pořád ve vodě, neb v místě sezení se dno prohne, upravit jsem podložnou (3 vrstvy staré karimatky) a je to lepší

myslím, že to bude moje oblíbená loď na těžší vodu

Přidáno: 7. září 2012

• skladná, mobilní, snadný převoz i vlakem (vozím ji na takové té tašce na kolečkách pro důchodce).
  • na vodě stabilní a pevná. V peřejích trochu pracuje ve srovnání a laminem nebo plastem, ale překvapí to jen na poprvé.
  • Trvalá investice - loď má dlouhou životnost. Na vodě potkávám lidi, co ji mají i přes 15 let.
  • Bojím se přefouknutí nebo přetlakování na slunci

Ideální loď na turistiku na jakoukoliv vodu v ČR i k moři podél pobřeží.

Gumotex 702.2 Asymetric

doporucuji

Gumotex Solar 410 C

Gumotex Solar 410 C

Přidáno: 29. července 2011

• Skvela lod, Jezdili jsme v ni 2 dospeli + 9 lete dite + vybaveni. Byla stabilni i na mori v hruba 1m vlnach (to uz ale bylo potreba trosku vylevat vodu). Rychle se nafukuje i bali.
  • Neni samovylevaci.

Chteli jsme lod pro 3 a veci. Rozumne rychlou aby nebyl problem s ni na mori ujet nekolik kilometru. To vse plni bajecne.

Dokoupili jsme k ni smerovou ploutev ( je vyborna na delsi plavby v na klidne vode ) a padla - urcite to chce alespon 225cm dlouha, prece jen je na kajak docela siroka.

Urcite doporucuju.

Ověřený zákazník Aukro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. července 2011

Zakoupeno v Aukro.cz

• nafuk. člun Palava pro jeho skladnost mimo sezonu, jeho mobilnost pro jeho váhu. docela velká nosnost a stabilita, v daném případě pohodlné cestování
  • to nafukování,,,možnost mechanického poškození, propíchnutí, roztržení o ostrý kámen,,,,,prostě opatrně

Myslím si že vlastnosti kanoe Palava jsou dostatečně známy mezí jak vodáckou tak turistickou veřejností a každý zájemce bude určitě vědět kde se další a dokonalejší informace dozví.

Ověřený zákazník ABCSPORT.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 29. června 2011

Zakoupeno v ABCSPORT.CZ

• Není nutno slov.

Rychlé reakce prodejního personálu, rozumné ceny, rchlé dodací termíny, solidní service.

Martin M Martin M

Přidáno: 9. prosince 2010

• Baraky máme v naší půjčovně třetím rokem. Je novější model, který má již zvedlou špičku, odtokový kanálek v zadní části, síťky v přední a zadní části a posuvné sedačky, pro možnost lepšího vyvážení lodi. Ve srovnání třeba se starší Pálavou je bezkonkurenčně lepší na divokou vodu. Po roce zařazení Barak na naše zájezdy, již chtělo jezdit na Pálavě jen minimum klientů.
  • Zvýšený zájem o tuto loď v současné době drží cenu ve srovnání s loděmi podobného typu na vyšší hranici.

Zatím na trhu není lepší loď na divokou vodu, pokud bereme její vlastnosti, cenu a použitý materiál.

Martin M Martin M

Přidáno: 9. prosince 2010

• Pálavy máme ve své půjčovně lodí již deset let. Patří mezi dnes již levnější nafukovací lodě, z kategorie nafukovacích lodí vyrobených z odolnějších vícevrtvých materiálů.
  • Jedná se dnes již o straší model. Díky tomu, že nemá zvedlou špičku a odtokový kanál v zadní části, se na divoké vodě zalévá.

Pokud chcete levnější a odolnou ńafukovací lo´d na vodní turistiku do WW2, je Pálava stále tou dobrou volbou.

Ověřený zákazník Aukro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. září 2010

Zakoupeno v Aukro.cz

• Dobrá domluva a vyjití vstříc při osobním odběru.

Celkově spokojený.

Přidáno: 26. prosince 2009

• Snadno ovladatelná, překvapivě stabilní

Při jejím nízkým ponoru se sní dá jezdit i za nízkého stavu vody vřele doporučuji nemužu sijí vynachválit (mame zasebou. Upa, labe, metuji pilníkovzký potok. to vše vlétě kdy vody moc není a přesto vše ok

Přidáno: 26. srpna 2009

• Je obratná
  • Pevná
  • Je na ní zážitek jezdit narozdíl od raftu .
  • Rychle nafouklá
  • Je rychlá a vůbec není pomalá !
  • Proti tomuto člunu nemám žádné výhrady .

Doporučil mi ji můj táta který na ní jezdil před dvaceti lety . Tak jsem začal jezdit taky . Dá se i výborně přenášet díky úchytům na lodi.Narozdíl od člunu je na ní větší zážitek jízdy díky její rychlosti . Produkt se nám používá výborně .Doporučil bych ji všem . Byli jsme s ní i na vltavě , a bez jediného škrábnutí jsme přijeli i s ní .

Zobrazuji 81 - 96 ze 96 recenzí 1 2 3 4 [ 5 ]